MX FUEL™

 • Jednou z najväčších frustrácií užívateľov je strata času pri príprave stroja, keď práve nič nebúrajú ani nerežú, mrhanie pracovného času, za ktorý dostávajú zaplatené.

  Dopĺňanie paliva pri motorovej rozbrusovacej píle trvá dlhý čas v porovnaní z rýchlosti, pri ktorej umiestnime akumulátor, stlačíme tlačidlo štart, zaťaháme za spúšť a sme pripravení rezať. Prvý popísaný spúšťací proces je niečo, čo používatelia možno musia urobiť aj 10-krát denne, pokiaľ nechcú svoj stroj nechať na voľnobehu celý deň. Ak to urobia 10-krát denne, čoskoro to budú cítiť vo svaloch. S technológiou MX FUEL™ však existuje možnosť ušetriť množstvo času a čas sú peniaze.

 • Benzín na pracovisku prináša množstvo bezpečnostných problémov. Vyžaduje čas a peniaze kvôli zvláštnym požiadavkám na jeho skladovanie a prepravu. Vzhľadom na jeho povahu nie je nikdy na 100% bezpečné mať na pracovisku vysoko horľavý benzín.

  Ďalším bezpečnostným problémom je voľnobeh stroja. Pri práci s motorovou rozbrusovacou pílou používateľ najpravdepodobnejšie skôr odloží stroj v priebehu rezania, než ho vypne. V dôsledku vibrácií motora stroj môže naraziť do niečoho blízko alebo spadnúť na zem, čo môže spôsobiť zranenie používateľa alebo iných osôb. Vďaka integrovanému tlačidlu MX FUEL™ „push to Activ“ ušetrí používateľ nemálo času, pretože nemusí nechávať bežať stroj naprázdno. Možno ho totiž znova spustiť za niekoľko málo sekúnd. MX FUEL™ tiež eliminuje používanie benzínu na pracovisku, čo znamená: žiadne miešanie, žiadne riziko poliatia stroja palivom, žiadne samovoľné pohyby pri voľnobehu a jednoducho, celkovo bezpečnejšie pracovisko.

 • Nulové emisie nie sú len o životnom prostredí. Pre MX FUEL™ NULOVÉ EMISIE neexistujú žiadne obmedzenia, kde pracovať. Užívatelia teraz môžu pracovať vo vnútri budov, vo výkopoch, tuneloch alebo dokonca v baniach, bez bolesti hlavy.

  V porovnaní s priamymi konkurentmi poháňanými benzínom systém strojov MX FUEL™ prináša menej vibrácií a oveľa menej hluku. Nové kladivo MX FUEL™ je navrhnuté s novým mechanizmom AVS na ďalšie zmiernenie celkového vibračného dopadu na telo užívateľa. Konštrukcia oddeľuje hlavu jednotky od búracieho mechanizmu a ďalej oddeľuje užívateľa od bodu nárazu. Rozbrusovacie píly, generátory a zadné svetlá obyčajne vytvárajú viac hluku na pracovisku kvôli motorom. Odstránením týchto benzínových motorov sa výrazne zníži celkový hluk na pracovisku generovaný takýmto zariadením.

 • Technické riešenia, ktoré na trhu v súčasnej dobe vidíme, sú poháňané spaľovacími motormi, ktoré emitujú plyny, ako je CO2, SO2, oxidy dusíka a častice. Niektoré z týchto plynov sú skleníkové plyny, ktoré prispievajú k zmene klímy, zatiaľ čo iné sú škodlivé iba pre človeka a životné prostredie. Už teraz môžeme vidieť príklady, kedy sa svetové vlády snažia presadzovať alternatívy bez emisií a môžeme si predstaviť, že sa do roku 2025 objavia pracoviská s nulovými emisiami.

  S ohľadom na to je rad MX FUEL™ budúcnosťou pre profesionálnych užívateľov. Rozbrusovacia píla MX FUEL™ môže ušetriť viac ako 332,28 kg CO2 z vypúšťania do atmosféry za jeden rok v porovnaní s priamymi konkurentmi poháňanými benzínom**. Kladivo MX FUEL™ vám môže pomôcť ušetriť viac ako 2433,60 kg CO2*** a MX FUEL™ stožiarové svietidlo viac ako 4061,57 kg CO2 počas jedného roka ****.

  Na porovnanie týchto čísel s príkladom z každodenného života: dodávka priemerného používateľa, ktorá najazdí 10 000 km za rok, vydáva zhruba 907 kg CO2 *****. Tieto riešenia MX FUEL™ výrazne ovplyvnia priemysel a prispejú k tomu, aby sme sa dostali o krok bližšie k zelenšiemu, bezpečnejšiemu a produktívnejšiemu pracovisku.

 • ÚSPORA PALIVA

  Náklady na prevádzku zariadenia poháňaného akumulátorom sú oveľa nižšie ako náklady na prevádzku motorového zariadenia, rovnako ako u elektrického vozidla je prevádzka lacnejšia ako hybridný automobil, nech ste kdekoľvek na svete.

  Keď porovnáme systém ľahkých strojov MX FUEL™ s priamymi konkurentmi môže rozbrusovacia píla MX FUEL™ ušetriť priemernému užívateľovi viac ako 240 EUR, kladivo viac ako 1 700 EUR a stožiarové svietidlo viac ako 1 800 EUR za jediný rok ******.

  Zovnanie strojov MX FUEL™ s ich priamym konkurentom. Zistili sme, že pomocou rozbrusovacej píly MX FUEL™ môžete za jeden rok ušetriť viac ako 250 EUR vďaka jedinému stroju. Za kladivo takmer 1 000 EUR a za svietidlo viac ako 1 500 EUR.

   

 • ÚDRŽBA

  Nejde len o úsporu nákladov, pretože nemusíte kupovať palivo, ale je možné ušetriť aj náklady na údržbu. Pri motorovom vybavení existuje mnoho častí, ktoré sa môžu zlomiť, ako sú zapaľovacie sviečky, palivové filtre, karburátory, vzduchové filtre, hnacie remene a štartovacie šnúry. Existuje aj mnoho potenciálnych problémov ohľadom miešania paliva pre dvojtaktné motory, chýba presný pomer a zabúda sa pridávať motorový olej. To všetko môžu byť nákladné záležitosti.

  Alternatívne je MX FUEL ™ poháňaný bezuhlíkovým elektrickým motorom POWERSTATE ™. Elektromotory nevyžadujú veľkú údržbu, pretože majú len veľmi málo opotrebiteľných dielov av porovnaní s benzínovým motorom nehrozí nesprávne použitie alebo údržba.

  Akumulátorová revolúcia práve začína na trhu s ľahkými strojmi. Pokračujúce investície do akumulátorovej technológie teraz odomykajú schopnosť eliminovať emisie a znižovať hluk, vibrácie, údržbu motora a celkové riziká spojené so súčasnými motorovými a sieťovými ľahkými strojmi - čo zásadným spôsobom ovplyvňuje bezpečnosť a produktivitu koncového užívateľa.